Kas notiks ar ķermeni pēc nāves, ja novēlēsi to zinātnei?

Lielākā daļa no mums nemaz nevēlas aizdomāties par to, ka kādā jaukā vai briesmīgā mirklī mūsu dzīve izbeigsies, taču tas notiks. No nodokļiem un nāves nevar izvairīties, to var atlikt, noildzināt, bet neviens nav mūžīgs. Viņa, vecenīte-kolhozniece ar savu bēdīgi slaveno lauksaimniecības instrumentu atnāks paspiet tev roku un viss. Bet, kas notiks ar ķermeni pēc tam? Var jau vienkārši atstāt sapūšanai un tārpu barībai, bet novēlot ķermeni zinātnei tev vēl pavērsies daudzas iespējas. Dažas pat tīri kriminālas

Jūs kļūsiet par neko

audzi varētu būt bijuši anatomikumā, kā arī medicīnas studentiem vajag iepazīt cilvēka ķermeni. Tam visam ir nepieciešami līķi. Principā tavu ķermeni var sadalīt pa sastāvdaļām un tad nebūs skaista kapakmeņa ar uzrakstu "no mīlošajiem radiem", bet būs "smadzenes 4165", "aknas 2567" vai "žultspūslis 589"

Jums veiks pilnīgu medicinisko apskati

Sauksim to par inventūru. Novēlot ķermeni zinātnei vai nu dzīves laikā, vai nu arī pēc nāves tiks veikta pilnīga ķermeņa izpēte. Izmērīs, nosvērs, paņems uztriepes un veiks daudzas analīzes. No rezultātiem var būt atkarīgs tas, uz kurieni ķermenis dosies tālāk

Jums aizklās seju

Medicīnā sevišķi jūtīgi cilvēki nav bieži sastopami, bet darbības ar mirušu ķermeni par patīkamām nenosauksi. Studentiem, kas pirmo reizi dzīvē ir ieraudzījuši mirušu cilvēka ķermeni, tas varētu būt liels pārbaudījums. Tāpēc Kalifornijā, ASV, dažas universitātēs ķermeņa seju aizsedz ar lupatiņu, uz kuras ir rakstīts "Šī cilvēka vairs nav. Viņš/viņa ir drošībā, jūs arī. Nekautrējieties"

Jūs kļūsiet par testa braucēju

Medicīniskās iestādes nav vienīgās, kam vajag ķermeņus. Dažkārt var būt ļoti grūti radīt atbilstošu manekenu, ar ko pārbaudīt mašīnas noturību avārijā un avārijas ietekmi uz ķermeni, tāpēc jaunākās sporta mašīnas triecientestos var pārbaudīt ar ķermeņiem.

Jūs piedalīsieties karā

Pat ja dzīves laikā nav sanācis paturēt rokās ieroci, pēc nāves ir iespēja piedalīties kaut vai imitētā karadarbībā. ASV armija katru gadu izmanto ļoti daudz zinātnei novēlētu ķermeņu, lai testētu sprāgstvielas un ieročus. Ķermeņus uzspridzina uz mīnām, piebāž ar granātām un caurumo ar liela kalibra ieročiem.

Vai arī tomēr sapūsiet

No kā kāds būtu vēlējies izvairīties, taču pēc nāves un ķermeņa novēlēšanas zinātnei pastāv iespēja, ka ķermenis, tomēr ne gluži, vienkārši sapūs. Ķermeni var nosūtīt uz tā dēvēto "līķu fermu". Lai tas neizklausās tik aizraujoši kā pavizināties sporta mašīnā vai uzsprāgt, bet šī ir iespēja, ka kādam medicīniskaam ekspertam izdosies atklāt noziegumu vērojot tieši Jūsu ķermeņa sadalīšanos.

Jums ir iespējams kādu nogalināt

Korupcija un krāpniecība pastāv it visur. Arī ķermeņu bizness nav izņēmums. Ķermeņi, kas novēlēti zinātnei, var tikt nelegāli pārdoti kā organu donori. Ja dzīves laikā esat slimojis ar sifilisu vai pat HIV, vai kādām citām slimībām, tad šī ir iespēja vēl ieriebt kādam nelaimīgam, orgānu gaidošu cilvēkam.


The Diāna
Rutīnā kopš Jan 2019

Vairāk no The Diāna

10 fakti, kurus Tu noteikti nebūsi dzirdējis

Besī kāds? Re, 28 idejas, kā «uzbraukt» ar glanci

Jociņi pirmdienai

Svaiga gaļa no Krievijas soc. tīkliem

Sekmīga avārijas nosēšanās, bet neviena izdzīvojušā - Saudia reiss 163

Ir saņemta ziņa no citplanētiešiem

Populārākais šobrīd

Dzīres Kuldīgā 2019

Svaiga gaļa no Krievijas

Lielas krūtis - pluss vai mīnuss?

Krievuškas un paklāji

Ar metāla detektoru pa pludmali 2019 (jūlijs)

Neveiklie atgadījumi drāžoties ...

Kā nopelnīt
Rutina.lv

1
Publicē savus rakstus Rutīnā
2
Dalies ar savu rakstu soc tīklos
3
Saņem naudu savā PayPal kontā
Uzzināt vairāk

Karstākais

Patiess stāsts par meiteni, kuru izspiegoja, bet viņa to nezināja.

Tetovētāji ar līkām rokām izdrātē dzīvi

Latviešu MEMES un JOKI (22.07.2019.)

Kas tracina vegānus Krievijā?

Dzīres Kuldīgā 2019

Globālā sasilšana? Alpos 3400 m augstumā ir izveidojies ezers

Svaiga gaļa no Krievijas soc. tīkliem

Krievuškas un paklāji