Patiess stāsts par meiteni, kuru izspiegoja, bet viņa to nezināja.

Pēc šī raksta izlasīšanas, tu noteikti vēlēsies aizlīmēt savu webkameru. Ja kādreiz cilvēka lielākais ienaidnieks bija daba, tad pats cilvēks, tad tagad jau pašas cilvēces radītās tehnoloģijas ir Nr.1 ienaidnieks, kas visvairāk apdraud mūsu esamību.

#1

Mēs visi kaut reizi dzīvē esam saskārušies ar webkameru vai kameru telefonā, kas palīdz mums vizuāli kontaktēties ar citu personu. Nesvarīgi - runā ar mammu, māsīcu vai internetā iepazītu draugu, bet tu izmanto kameru, kas ieraksta un ļauj otram cilvēkam redzēt tevi. It kā nekas īpaši traks un neierasts tas nav. Bet paturi prātā to, ka jebkuras ierīces kamera pilda savu pamata funkciju - tā ieraksta un pārraida.

#2

Video sarunas nav nekas neierasts, ja to izmanto labos nolūkos, runājot ar kādu tuvāku draugu, tu atļaujies darīt visu, ko tu vēlies, neizejot no kadra.

#3

2010.gada martā, 31 gadus vecs vīrietis tika arestēts par to, ka uzlauza kādas jaunietes datoru un izspiegoja viņu caur viņas webkameru.

Vīrietis bija inficējis jaunās sievietes datoru ar vīrusu, kas sniedza viņam iespēju kontrolēt datoru tā, kā viņš pats to vēlas.

#4

Rezultāts ir samērā biedējošs. Viņam bija 24/7 pieeja sievietes datoram, failiem un visai citai datu informācijai, kuru viņš ļoti vienkārši varēja lejupielādēt un iegūt savā īpašumā. Biedējošākais ir tas, ka neizpalika arī webkameras izmantošana savtīgiem nolūkiem, vīrietis pētija viņu, bet zini, kas ir pats trakākais?

Viņai par to nebija ne jausmas... kaut arī dažreiz dators mēdza niķoties, darīt visādus brīnumus un pat naktī sākt atskaņot kādu dziesmu. Tik šausmīgs iemesls tam visam, viņai nebija ienācis prātā. Nervus kutinošs fakts kā tāds - vīrietis redzēja visu, arī intīmos mirkļus, jo sieviete uzlika mūziku, bet datoru nepārvietoja no gultas. Hakerim bija brīva pieeja intīmam real life kino, neizejot no mājas.

#5

Mūsdienās kibernoziegumi kļūst arvien nopietnāki un biežāk sastopami nekā agrāk, tas viss ir tikai tāpēc, ka tehnoloģijas ir attīstījušās līdz tādam līmenim, ka to var darīt katrs, neizejot no savas mājās, vienīgā problēma - jāiegūst attiecīgās zināšanas. Es zinu, ka tu un visi citi domā, ka ''ar mani jau tas nenotiks...'', vai tiešām esi par to pārliecināts? Varbūt tas jau notiek ar tevi, bet tev par to nav ne mazākās nojausmas... Esi pamanījis tos Facebook'a postus, kur ''OMG. INGA, here is a private video of you!'', tad tu atver ar drebošām rokām to ierakstu, bet tev prasa lejupielādēt kaut kādu video atskaņotāju, kas atbalsta tā video formātu, tu, protams, to lejupielādē un vuoalā, nekas jau nenotiek, video tu neredzi, bet tavā profilā tagad dzīvojas vēl kāds, tad sākas visa tā spama jūra, kur izsūta daļai tavu draugu tādu pat ziņojumu par video... un tā nebeidzamā ķēdīte aizsākas.

Vēlos pievērst uzmanību tam, ka internetā jūs neesat anonīmi un sargājiet paši sevi, neviens cits to jūsu vietā nedarīs. Vecākiem es vēlos ieteikt pievērst lielāku uzmanību bērnu sociālajiem tīkliem, skatīties, ko tie publicē, kā tie komunicē un kam tie seko, tas it kā var likties kā ''privātās dzīves ierobežošana'', bet, ticiet man, pasaulē ir daudz cilvēku, kuriem patīk čakarēt bērnus.


The Diāna
Rutīnā kopš Jan 2019

Vairāk no The Diāna

MEMES un Joki latviski

MEMES un Joki latviski

Šokējoša teorija.

Atklāsmes par drātēšanos

Patiesība par pikantajiem skatiem kino.

Ar prātu neizskaidrojami fenomeni

Populārākais šobrīd

PVN shēmotāji Līga Sermule (VID) un Alnis Sermulis?

Kodolnegadījums Krievijā: ārstus nebrīdina, ka cietušie ir bijuši pakļauti radiācijai

Vēsturiski reti foto no Černobiļas (1986. gads)

”Lauku sētas” Ingars saderinājies ar savu mīļoto puisi Oliveru

MEMES un Joki latviski

VID darbinieces vīrs - bruņotas PVN izkrāpēju bandas dalībnieks

Kā nopelnīt
Rutina.lv

1
Publicē savus rakstus Rutīnā
2
Dalies ar savu rakstu soc tīklos
3
Saņem naudu savā PayPal kontā
Uzzināt vairāk

Karstākais

PVN shēmotāji Līga Sermule (VID) un Alnis Sermulis?

MEMES latviski 28.07.2019

Latviešu MEMES un JOKI (20.06.2019.)

Arī latviešiem ir PIKANTO filmu aktrises

Neķītrības vēsturē

Pīrsings intīmajā vietā!? Kāpēc nē?

Kā es ar kaimiņienes vāverīti spēlējos

Slepenie vārdi, kurus izmanto apkalpes locekļi, lai savā starpā komunicētu