Kodolnegadījums Krievijā: ārstus nebrīdina, ka cietušie ir bijuši pakļauti radiācijai

Kodolnegadījums notika 8. augustā, veicot izmēģinājumu uz platformas Baltajā jūrā, kurā gāja bojā 5 kodolinženieri. Krievijas amatpersonas pēc šā negadījuma nāca klajā ar nepilnīgiem vai maldinošiem paziņojumiem par tā nopietnību.

Valdības kodolaģentūra "Rosatom" vēlāk gan atzinusi, ka viņi veica ar kodoldegvielu darbināmā raķetes dzinēja izmēģinājumu, taču sīkāku informāciju nesniedza.

#1

Arhangeļskas apgabala slimnīcas ārsti nebija brīdināti par to, ka trīs Severodvinskas poligonā raķetes eksplozijā cietušie cilvēki ir bijuši pakļauti radioaktīvajam starojumam. Apmēram 60 slimnīcas darbiniekus tagad nogādās Maskavā, lai veiktu viņiem medicīnisko izmeklēšanu, vēsta "The Moscow Times".

Vienam no ārstiem, kurš sniedzis viņiem palīdzību, muskuļu audos tagad konstatēts radioaktīvā cēzija-137 nuklīds.

Trīs negadījumā cietušie pacienti Arhangeļskas slimnīcā nogādāti 8. augustā pavisam kaili, ietīti polietilēna maisos. Viņi bija ļoti smagā stāvoklī, taču mediķiem nebija zināms, kādos apstākļos gūtas traumas. Vienīgā pieejamā informācija – poligonā notikusi eksplozija.

Kāds vārdā neminēts avots "The Moscow Times" pastāstījis, ka visus trīs mēģināts evakuēt uz Maskavu, taču divi no viņiem miruši jau ceļā uz lidostu.

Ārstiem bijušas aizdomas, ka cietušie guvuši radioaktīvo apstarojumu, taču viņu bažām nekāda oficiāla apstiprinājuma nebija.

Ziņu aģentūra "Северные новости" apgalvo, ka vēlāk mediķiem, kas bija kontaktā ar šiem pacientiem, izsniegti svina priekšauti, kurus nekādā ziņā nevar uzskatīt par drošiem aizsarglīdzekļiem.

#2

Pēc eksplozijas apmēram 40 kilometru attālumā no izmēģinājuma vietas esošajā Severodvinskā tika fiksēta strauja radiācijas līmeņa paaugstināšanās. Radiācijas līmenis 16 reizes pārsniedzis normu, atzina Krievijas meteoroloģijas dienests. Tomēr neesot sasniegts tāds līmenis, kas apdraud cilvēku veselību.

Severodvinskas pašvaldība iepriekš paziņoja, ka radiācijas līmeņa paaugstināšanās esot ilgusi 40 minūtes, bet "Rosgidromet" minējis ilgāku periodu - divas ar pusi stundas.

Pieci mirušie kodolinženieri apglabāti Sarovā - slēgtajā pilsētā, kur tiek ražoti Krievijas kodolieroči. Tā atrodas apmēram 370 kilometru attālumā no Maskavas.

Neveiksmīgajā izmēģinājumā tika ievainoti vēl trīs inženieri, kuri atrodas slimnīcā, paziņoja "Rosatom".

#3

Krievijas un Rietumu eksperti uzskata, ka visdrīzāk ceturtdien tika izmēģināta raķete "9M730 Burevestņik", ko NATO nosaukusi par "SSC-X-9 Skyfall". Krievijas autokrāts Vladimirs Putins raķeti pieminēja runā, ko 2018. gada martā teica Krievijas Federālajā sapulcē.

#4

Izmēģinājumā dzīvību zaudēja programmatūras speciālists Aleksejs Vjušins, vecākais elektroinženieris Jevgeņijs Korotajevs, zinātnisko izmēģinājumu komandas vadītājs Vjačeslavs Lipševs, izmēģinājumu inženieris Sergejs Pičugins un zinātnisko izmēģinājumu departamenta vadītāja vietnieks Vladislavs Janovskis.


pyrathe
Rutīnā kopš Jan 2019

Vairāk no pyrathe

1. oktobris - Starptautiskā senioru diena

No 2020. gada samazinās bezdarbnieku pabalsta izmaksas termiņu un apmēru

Dažas idejas rudens DIY darbiņiem

Par peldkostīmu ar pārāk atsegtu dibenu sacensībās tiek diskvalificēta peldētāja

Jaunās Alfas veikals jau izpārdevis apģērbu ar Putina un Krievijas armijas tematiku

PSRS laika modernākās ierīces: portatīvais dators, mikroviļņu krāsns un citas..

Populārākais šobrīd

Nieru mazspēja, zarnu trakta asiņošana - bērnudārzos Siguldā smagi saindējušies 5 bērni.

TOP 10 AUTO 2019 GADĀ

Es i no Kurzem'! [1]

Vai Tu atceries, kā Rīga izskatījās pirms 40 gadiem?

2019 Horoskops - Auns!

10 fakti, kurus Tu, iespējams, nezināsi par suņiem.

Kā nopelnīt
Rutina.lv

1
Publicē savus rakstus Rutīnā
2
Dalies ar savu rakstu soc tīklos
3
Saņem naudu savā PayPal kontā
Uzzināt vairāk

Karstākais

TOP 10 AUTO 2019 GADĀ

1. oktobris - Starptautiskā senioru diena

Dažas idejas rudens DIY darbiņiem

Vai Tu atceries, kā Rīga izskatījās pirms 40 gadiem?

Par peldkostīmu ar pārāk atsegtu dibenu sacensībās tiek diskvalificēta peldētāja

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, PVD aizslēdzis dārzeņu pārstrādes ceha darbību Jelgavā  

No 2020. gada samazinās bezdarbnieku pabalsta izmaksas termiņu un apmēru

Es i no Kurzem'! [1]