16 leģendāri multfilmu tēli, kuru prototipi ir reāli cilvēki

Bieži vien multfilmu tēlus mākslinieki zīmē pēc sabiedrībā populāriem cilvēkiem vai arī līdzīgus kādiem sev pazīstamiem cilvēkiem. Bet vai mēs, skatoties multfilmas, šo līdzību ievērojam?

Ursula no "Mazās nāriņas"

Par viņas prototipu ir bijis aktieris, dziedātājs un dragqueen Divine - īstajā vārdā Hariss Glens Milsteds.

Jūrnieks Papajs - Frenks Figls

Par šīs multfilmu tēla prototipu kļuva mākslinieka Elzi Kraislera Segara jaunības draugs Frenks Figls ar iesauku Rokijs.

Edna Moda no "Superģimenītes" - Edīte Heda

Mazā un darbīgā sieviete, kura radīja tērpus Superģimenītei, ir veidota pēc slavenās mākslinieces un tērpu dizaineres Edītes Hedas līdzības. Savas karjeras laikā viņa ir saņēmusi 8 "Oskars" balvas.

Maitu putni no "Džungļu grāmatas" - The Beatles

Disneja multfilmas radītāji 1967. gadā vēlējās, lai The Beatles arī ieskaņotu šos multfilmas tēlus, taču Džons Lenons tam nepiekrita. Taču tas netraucēja multiplikatoriem uzzīmēt tēlus pēc Džona Lenona, Pola Makartnija, Džordža Harisona un Ringo Stāra līdzības.

Papagailis no "38 papagaiļiem"

Pēc mākslinieka-inscenētāja Leonīda Švarcmaņa atmiņām papagailis no 1976. gada multfilmas tika veidots pēc Vladimira Iļjiča līdzības. Diez vai tas toreiz tika skaļi reklamēts, jo citādi mēs šo multfilmu tā arī neieraudzītu.

Betija Bū - Helēna Keina

Betija Bū - galvenā varone aptuveni 100 Paramount Pictures multfilmās 1932 - 1939 gados. Viņa kļuva par pirmo animēto personāžu - sekssimbolu, kas imitēja dziedātājas Helēnas Keinas balsi.

Ariela - Alīsija Milano

Arielas personāžs ir balstīts un Hansa Kristiana Andresena pasakas motīviem, bet ar zināmām izmaiņām. Arielas tēls balstīts uz vairākiem reāliem cilvēkiem: animatora sievu un modeli Šeriju Stouneri un 16 gadīgo aktrisi Alīsiju Milano. Tieši viņas "saldais" un mīlīgais acu skatiens, bija tas, ko meklēja animatori.

Čārlzs Montgomerijs Bērnss "Simpsoni" - Barijs Dīlers

Neskatoties uz to, ka šis tēls ir pārpildīts ar koorporatīvo skopumu, viņa ārējā tēla prototips ir FOX telekanāla radītājs Barijs Dīlers (kura daba neatbilst šim tēlam). Tātad "Simpsonu" veidotāji multfilmā ir iekļāvuši parodiju par savu šefu. Drosmīgi.

Hārlija Kvīna no seriāla par... Autors: pyrathe 16 leģendāri multfilmu tēli, kuru prototipi ir reāli cilvēki

Hārlija Kvīna no seriāla par Betmenu - Arlīna Sorkina

Arlīna Sorkina ir arī ieskaņojusi šo multfilmu tēlu. Aktrise ir filmējusies ziepju operā "Mūsu dzīves dienas" un kādā no sērijām viņa parādījās ģērbusies āksta kostīmā. Tieši tas iedvesmoja režisoru Polu Dinī uz Hārlijas tēla radīšanu. Tā kā viņš ar Arlīnu bija pazīstams jau no koledžas laikiem, viņš multfilmu personāžam pievienoja arī dažas Arlīnas rakstura iezīmes.

Klauns Krastijs "Simpsoni" - Džeimss Allens

Šī tēla radītājs - karikatūrists un šova veidotājs Mets Grenings iedvesmojās no klauna Rusty Nails, kura uzstāšanos bija vērojis jau bērnībā

Batters "Dienvidparks" - Ēriks Stofs

Jaukais Leopolds Batters multfilmā kontrastē ar neganto Ēriku Kārtmenu. Battera tēls ir ņemts nevis no kautkurienes, bet gan no paša "Dienvidparka" animatora-režisora Ērika Stofa.

Misters Magū - Viljams Klods Fīlds

Šo, vienu no klasiskākajiem multfilmu tēliem, animācijas režisors Džons Habls ir veidojis no diviem cilvēkiem: sava tēvoča Harija Vūdrafa un amerikāņu komiķa Viljama Kloda Fīlda. Jāsaka, ka līdzība ir acīmredzama.

Milhauss "Simpsoni" - Džošs Saviano

Personāžs tika nosaukts par godu ASV prezidentam Ričardam Niksonam (viņa otrais vārds ir Milhauss), bet āriene un uzvedība ņemta no Džoša Saviano. Tagad viņš ir advokāts, bet 80-90tajos viņš filmējās telešovā "Brīnišķie gadi", Pola Pfaifera lomā, kurš arī kļuva par prototipu Milhausam.

Čaki Finsters - Marks Mazersbro

Rudmatainais un jautrais personāžs no seriāliem "Ak, šie bērni" un "Bērni paaugušies" tika nokopēts no pieauguša cilvēka - mūziķa Marka Mazersbro.

Rainers Vulfkāsls "Simpsoni" - Arnolds Švarcenēgers

Vulfkāsls - austriešu aktieris kultūrists ik pa laikam parādās "Simpsonu" seriālā. Varētu padomāt, ka tas viss ir tikai sakritība, taču arī vizuālā līdzība ir acīmredzama.

Aladins - Toms Krūzs

Animatori gribēja apveltīt Aladinu ar Toma Krūza jauneklības garu, taču reti kurš zina, ka sākotnēji bija plānots veidot Aladinu līdzīgu Maiklam Džejam Foksam no "Atpakaļ nākotnē", taču tad animatori secināja, ka tēls sanāca pārāk bērnišķīgs un nepietiekoši pievilcīgs.


pyrathe
Rutīnā kopš Jan 2019

Vairāk no pyrathe

Dzīres Kuldīgā 2019

Gaidot "Metallica" koncertu, notikušas izmaiņas pat Tartu ģērbonī

Maskavā parādījies gigantisks Eds Šīrans

Ar metāla detektoru pa pludmali 2019 (jūlijs)

PSRS laiku bērnības dienu kolekcija: nozīmītes

Piedalies čeku loterijā un laimē līdz pat 20 000 EUR

Populārākais šobrīd

Dzīres Kuldīgā 2019

Svaiga gaļa no Krievijas

Lielas krūtis - pluss vai mīnuss?

Krievuškas un paklāji

Ar metāla detektoru pa pludmali 2019 (jūlijs)

Neveiklie atgadījumi drāžoties ...

Kā nopelnīt
Rutina.lv

1
Publicē savus rakstus Rutīnā
2
Dalies ar savu rakstu soc tīklos
3
Saņem naudu savā PayPal kontā
Uzzināt vairāk

Karstākais

Patiess stāsts par meiteni, kuru izspiegoja, bet viņa to nezināja.

Tetovētāji ar līkām rokām izdrātē dzīvi

Latviešu MEMES un JOKI (22.07.2019.)

Kas tracina vegānus Krievijā?

Dzīres Kuldīgā 2019

Globālā sasilšana? Alpos 3400 m augstumā ir izveidojies ezers

Svaiga gaļa no Krievijas soc. tīkliem

Krievuškas un paklāji