10 interesantakās valsts prezidentu sievas

Ne visas šīs 10 pirmās lēdijas ir ar supermodeles ārieni, taču visas viņas ir interesantas personības un ne reti tieši politiķu sievas diktē pasaulei savus noteikumus. Daudzas pazīstamas sievietes aktīvi nodarbojas ar sabiedrisko darbību un labdarību un dažas pat "stūrē" savus vīrus, ietekmējot politisko lēmumu pieņemšanu. Bet ir arī tādas, kuras ir tikai skaists un efektīgs "atribūts", kas nepieciešams politiķim priekšzīmīga ģimenes cilvēka imidža radīšanai.

Melānija Trampa

45. ASV prezidenta sieva ir bijusī modele. Melānijai ir ienesīgs bizness: juvelierizstrādājumu un pulksteņu dizaina izstrādāšana. ASV pirmās lēdijas krāšņā āriene ir kļuvusi par iemeslu dažādiem jokiem, jo diez vai kāds tic, ka šo skaisto sievieti ir piesaistījusi Trampa garīgi bagātā iekšējā pasaule. Melānija gandrīz vai nekad nedod intervijas, kas rada baumas par viņas neizglītotību (lai viņa neapkaunotu Trampu), taču tas ir dīvaini, jo viņa brīvi runā piecās valodās: angļu, vācu, franču, itāļu un serbu.

Mehribana Alijeva

viņa ir ne tikai Azerbaidžānas pirmā lēdija, bet arī no 2017. gada ir republikas pirmā viceprezidente. Bez politiskās darbības viņa ir arī Azerbaidžānas mākslas vingrošanas federācijas prezidente. Topošā pirmā lēdija ir ieguvusi izglītību Azerbaidžānas medicīnas institūta Ārstnieciski-profilaktiskajā fakultātē un turpinājusi mācības Maskavas pirmajā medicīnas institūtā, kuru viņa beidza ar sarkano diplomu 1988. gadā. Viņa ir arī trīs bērnu māmiņa.

Ranja al Abdulla

Jordānijas karaļa Abdullaha II sieva ir dzimusi Kuveitā palestīniešu ģimenē. Ranjai ir laba izglītība: viņa ir mācījusies Kuveitas skolā New Eglish School, pēc tam aizstāvējusi diplomu lietišķaja administrēšanā ASV universitātē Kairā. Nelabvēlīgā politiskā stāvokļa dēļ viņas ģimenei bija jābēg no valsts uz Jordāniju, kur viņa saka strādāt Apple pārstāvniecībā. Tolaik viņa bija 22 gadus veca. Vēlāk viņa nomainīja darba vietu uz Citibank Amanna, kas tolaik piederēja vienam no Jordānijas karaliskās ģimenes locekļiem. Šeit arī viņa sastapa savu nākošo vīru. Visām Jordānijas sievietēm tā bija nozīmīga diena, jo Ranja nākotnē kļuva par aktīvu sieviešu tiesību aizstāvi, kā arī cīnijās pret cietsirdīgu izturēšanos pret bērniem. Viņa ir musulmaniete, taču publikas priekšā viņa parādās nevis parandžā, bet gan mūsdienīgos tērpos, kas patīk ne būt ne visiem ortodoksālajiem jordāniešiem.

Bridžita Makrona

topošā Francijas pirmā ledija ir dzimusi 1953. gadā turīgā ģimenē. Viņas vecākiem pieder šokolādes ražošanas bizness. Pirmo reizi Bridžita apprecējās ar banķieri 1974. gadā un viņu ģimenē piedzima 3 bērni. 2006. gadā viņi izšķīrās un uz šo brīdi viņai ir jau 7 mazbērni. Ilgus gadus Bridžita nostrādāja par franču un latīņu valodas pasniedzēju jezuītu licejā La Providence, kur 1993. gadā satika Emanuelu Makroni. Interesanti, ka Emanuels bija Bridžitas meitas klasesbiedrs. Makronu gimene bija šokā par šīm attiecībām un steidzami aizveda dēlu no Amjenas uz Parīzi, taču tas nespēja slāpēt Emanuela jūtas pret Bridžitu un viņa izšķirās no sava vīra, lai 2007. gadā oficiāli kļūtu par Makrona kundzi.

Angelika Rivera

pirms viņa kluva par sievu Meksikas prezidentam Enrikem Penja Njeto, Angelika bija ziepju operu zvaigzne, filmējusies seriālā "Vienkārši Marija" Izabellas Penalbertas lomā. Pēc kāzām viņas dzīves prioritātes manījās un viņa atvadījās no seriāliem.

Huliana Avada

Argentīnas prezidenta Mauricio Makri sieva ir viena no skaistākajām sievietēm Latīņamerikā, kura ir ieguvusi lielisku izglītību Oksfordā. Argentīnieši burtiski dievina savu pirmo lēdiju un to apliecina viņas lapa Instagramā.

Žaklīna Kenedija

pirms kļūt par ASV pirmo lēdiju, viņa bija žurnāla "Vogue" redaktore. Kad 1960. gadā Džons Kenedijs kļuva par ASV prezidentu, Žaklīna ķērās pie Baltā nama pārkārtošanas, lai radītu tur vēsturisku atmosfēru. Šim nolūkam tika radīta smalkās mākslas komiteja. Viņa iegādājās antikvāras mēbeles un traukus, lai likvidētu bezpersoniskumu rezidencē. 1962. gadā Žaklīna sadarbībā ar CBS organizēja pirmo TV ekskursiju pa Balto namu TV skatītājiem, par ko vēlāk saņēma Emmi prēmiju.

Mišela Obama

13. novembrī bijušā ASV pirmā lēdija laidīs klajā savus memuārus ar nosaukumu "Becoming". Grāmatu plānots tulkot 24 valodās. Mišelas senči ir bijuši vergi-nēģeri. Viņas vecvecvecvecmāmiņa ir bijusi atzīmēta vergtura testamentā 1853. gadā, kā īpašums - "nēgeru meitenīte Melvina" 475 dolāru vērtībā. Mišela savulaik Balta nama pagalmā izveidoja sakņu dārzu, kur audzēja ekoloģiskos dārzeņus. 2010. gadā viņa tika atzīta par pasaules ietekmīgāko sievieti žurnāla "Forbes" versijā.

Sofija Greguāra

Kanādas premjerministra Džastina Trudo sieva, kurai ir bakalaura grāds PR. Kādreiz strādājusi par žurnālisti un jogas pasniedzēju. Kļūstot par Kanādas pirmo lēdiju, viņa aktīvi iesaistās dažādu problēmu risināšanā, it īpaši - pret vardarbību ģimenē.

Dominika Ouattara

Kotdivuāras prezidenta Alasane Ouattara sieva. Savos 64 gados viņa ir paraugsieva, māte un sabiedriskā darbiniece. Viņas galvenā nodarbe ir labdarības fonds "Āfrikas bērni". Interesanti, ka arī pēc precībām viņa nemainīja savu reliģiju un palika par kristieti.


pyrathe
Rutīnā kopš Jan 2019

Vairāk no pyrathe

Dzīres Kuldīgā 2019

Gaidot "Metallica" koncertu, notikušas izmaiņas pat Tartu ģērbonī

Maskavā parādījies gigantisks Eds Šīrans

Ar metāla detektoru pa pludmali 2019 (jūlijs)

PSRS laiku bērnības dienu kolekcija: nozīmītes

Piedalies čeku loterijā un laimē līdz pat 20 000 EUR

Populārākais šobrīd

Dzīres Kuldīgā 2019

Svaiga gaļa no Krievijas

Lielas krūtis - pluss vai mīnuss?

Krievuškas un paklāji

Ar metāla detektoru pa pludmali 2019 (jūlijs)

Neveiklie atgadījumi drāžoties ...

Kā nopelnīt
Rutina.lv

1
Publicē savus rakstus Rutīnā
2
Dalies ar savu rakstu soc tīklos
3
Saņem naudu savā PayPal kontā
Uzzināt vairāk

Karstākais

Patiess stāsts par meiteni, kuru izspiegoja, bet viņa to nezināja.

Tetovētāji ar līkām rokām izdrātē dzīvi

Latviešu MEMES un JOKI (22.07.2019.)

Kas tracina vegānus Krievijā?

Dzīres Kuldīgā 2019

Globālā sasilšana? Alpos 3400 m augstumā ir izveidojies ezers

Svaiga gaļa no Krievijas soc. tīkliem

Krievuškas un paklāji